Hraní videoher v dětství a dospívání
Recenze

Hraní videoher v dětství a dospívání

Kniha Hraní videoher v dětství a dospívání autora Petra Květoně vyšla v druhé polovině roku 2020. Zadní stranou láká na seznámení čtenáře s problematikou videoher v dětství a adolescenci a doporučení odborníků, jak se vyrovnat s potenciálními riziky a maximalizovat možné přínosy… jenže uvedené informace se v publikaci vyskytují velmi okrajově. Celkově je vše, kromě … Celý článek »

Recenze

Anatomie lidské destruktivity: Můžeme ovlivnit její podstatu a následky?

Je některým z nás destruktivní ničivá agrese a pomstychtivost vrozená? Jaký vztah měly k agresi osobnosti jako Josef Stalin, Heinrich Himmler či dokonce Adolf Hitler? Dřímá v každém z nás zlo, které při navození určitých specifických podmínek dokáže zcela nekontrolovatelně ovládnout a změnit naši osobnost? K čemu vůbec slouží lidská agrese? Klasické dílo Anatomie lidské destruktivity od německého sociálního psychologa, … Celý článek »

Radka Gottwaldová: Jak na pasivní agresi
Recenze

Radka Gottwaldová: Jak na pasivní agresi

V dnešní rychlé a hektické době je téma agrese – ať již „skryté“ či přímé – velmi na místě. Většina z nás se setkala s verbální či fyzickou osobně, tedy v rámci akce-reakce; pasivní agrese je pak o něco důmyslnější. Pro mnoho lidí je tento pojem nesrozumitelný. „Skutečně můžeme v souvislosti s agresivitou hovořit o neaktivitě?“ Můžeme. A právě o všech … Celý článek »