Neodvracej pohled
Recenze

Neodvracej pohled

Máte někdy pocit, že stres, který na vás působí, je neúnosný, vyzkoušeli jste snad všechno a nic nepomohlo? Santorelli v knize Neodvracej pohled ukazuje, jak lze změnit svoji situaci k lepšímu. Nikde není psáno, že zázrak bude na počkání. Vše má svůj čas a je třeba postupovat krok za krokem. Saki Santorelli je učitel, meditační kouč a … Celý článek »

Přivítejte nevítané
Recenze

Přivítejte nevítané

Nakladatelství Alferia nám přináší od Pemy Chödrön, buddhistické mnišky pocházející z USA, již druhou knihu. V knize Přivítejte nevítané najedete dvacet krátkých zamyšlení nad tématy empatie, soucitu a práce s emocemi z buddhistického pohledu. V závěru naleznete krátce popsané techniky meditací. Tato kniha nemohla přijít v příhodnější čas. Současná situace ve světě v nás probouzí … Celý článek »

Krása jednoduchosti
Recenze

Krása jednoduchosti

Krása jednoduchosti….už jen když tuto úžasnou knihu dostanete do rukou, uvědomíte si, že její název opravdu nelže. Jedná se totiž o malou knížečku, formátu menšího než A5, jejíž obsah je vytištěn na recyklovaném papíře, wau, naprostá bomba, žádný lesklý papír, ale obyčejný recyklovaný papír, který nese poselství samotné krásy jednoduchosti. Tedy už takřka na první pohled … Celý článek »

Sebepéče pro pečující
Recenze

Sebepéče pro pečující

Je pečování činem lásky, nebo povinnosti? je první otázkou knihy Sebepéče pro pečující, která se věnuje důležité skupině, na kterou se často zapomíná a která zapomíná i sama na sebe. Kniha slibuje průvodce vědomou péčí pro lidi, kteří pečují o blízkou osobu. Lise Leblanc je kanadská psychoterapeutka, která čerpá nejen z odborných znalostí, ale i … Celý článek »

Do přírody. Od displejů k vědomému propojení se svým okolím
Recenze

Do přírody. Od displejů k vědomému propojení se svým okolím

Tak tato kniha je přesně to, co potřebujete, pokud už jste během nouzového stavu příliš zakoukaní do telefonů, sociálních sítí, do sledování Netflixu a chcete se nadechnout vzduchu. Je to vlastně příručka do terénu. Nabízí rady, na co se venku zaměřit a různá cvičení, díky kterým se s přírodou můžeme propojit. Taky jste měli rádi … Celý článek »

Recenze

Vědění pro nejisté časy: Průvodce věkem úzkosti

Titul nese podnázev “průvodce věkem úzkosti”. Kdybych si nepřečetla, že první vydání vyšlo už v roce 1951, asi by mě nenapadlo, že kniha není reakcí na současnou dobu, nýbrž na dobu před sedmdesáti lety. Její autor Alan Watts žil v letech 1915 – 1973 a byl duchovním učitelem, který přinášel myšlenky východních filosofických proudů na … Celý článek »

Recenze

Ájurvéda: Život v rovnováze

Když si vyhledáte heslo ájurvéda v naší studnici moudrosti (Wikipedii), zjistíte, že překladem ze sanskrtu dostanete výraz vědění o životě. Pokud se podíváte na obsah knihy, dozvíte se, že se jedná o staré (více než 5 000 let) indické učení, formu medicíny i prevence. Tento článek vznikl z pera (respektive klávesnice) člověka vychovaného ve světě, kde převažuje přístup … Celý článek »

Recenze

Revoluce jednoho stébla slámy

Hledat jehlu v kupce sena, je možný název knihy japonského zemědělce, ale i spisovatele Masanobu Fukuoky. Ve své knize se zaobírá pěstováním plodin v Japonsku. Mohlo by tedy být zřejmé, že je určená zejména pro zemědělce, což je chyba lávky, neboť každý (např. matematik, technik, aj.) si v ní něco najde a i z ní odnese. Dá se říct, … Celý článek »