„Používat jen jednu mozkovou hemisféru je podobné jako pokoušet se plavat jednou rukou. Možná se nám to podaří, ale nebyli bychom daleko úspěšnější – a nepřestali bychom se pohybovat v … Continue reading »
Tag Archives: dítě
Máma v pohodě, sebepéče pro hrdinky všedních dnů
Čtenářky drží v ruce již druhou, česky vydanou, knihu od rakouských autorek Daniely a Lindy. Jedná se o literaturu z oblasti self-help. A jako taková pro mne byla příjemným a … Continue reading »
Vývoj osobnosti
Vydáním knihy Vývoj osobnosti se do rukou čtenářů dostává sedmnáctý svazek Jungových publikací. Švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung je hlavním představitelem analytické psychologie, v jehož teorii se prolínají prvky náboženství, mytologie … Continue reading »
Století nového dítěte
Jak vychovávat a vzdělávat děti? Mají být fyzické tresty součástí výchovy nebo naopak škodí zdravému vývoji dítěte? Mají všechny děti postupovat podle stejného vzdělávacího plánu nebo by bylo vhodnější zaměřit … Continue reading »
Dítě s dyskalkulií ve škole
Kniha Dítě s dyskalkulií ve škole přináší poměrně komplexní soubor informací, které mohou být velmi užitečné jak pro pedagogy a další profesionály pracující s dětmi, tak i pro rodiče, jejichž dítě má … Continue reading »
Britta Hahn: Ale já chci tohle, mami
Být rodičem je krásné, naplňující, dobrodružné a vyčerpávající zároveň. Pravděpodobně všichni si jako dospívající krásné osoby nalháváme, že svoje děti budeme vychovávat jinak, nebudeme používat ty trapné a otřepané fráze … Continue reading »
Anton Hergenhan: Agresivní dítě?
Autor knihy Agresivní dítě? Anton Hergenhan je psycholog věnující se zejména systemické psychoterapii. A právě z tohoto úhlu pohledu je zde nahlíženo na projevovanou agresivitu u dětí. Hergenhan vychází ze … Continue reading »