Po dlouhém čase nevím, jak bych uvedla recenzi. Začnu úryvkem od samotného autora, kterým je uvedena předmluva v knize: „Tato kniha je napsaná jak pro laika, který se … Continue reading »
Tag Archives: kazuistiky
Co se ti stalo?
Už jste byli v situaci, která vyžadovala, abyste něco řekli? A když jste tak učinili, tak byste byli radši, aby se to bylo nestalo? Mně ano a několikrát. Většinou šlo o … Continue reading »
Co se ti stalo? : rozhovory o traumatu, psychické odolnosti a uzdravení
„Můžeme udělat z našeho světa bezpečnější, spravedlivější a humánnější místo pro všechny.“ Oprah Winfrey a Bruce Perry spolu vytvořili výjimečnou knihu rozhovorů Co se ti stalo? Právě tito dva autoři … Continue reading »
Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi
Vulgarismus v názvu knihy okamžitě zasekne háček do naší pozornosti a přiláká zvědavého čtenáře očima brouzdajícího po pultech knižních obchodů. Navíc ve spojitosti s tématem ústavní péče dětí v České … Continue reading »
Krysí muž a Vlčí muž, slavné klinické případy
Čtenář drží v ruce dvě slavné kazuistiky Sigmunda Freuda, a sice Krysího muže (poprvé vydané v roce 1909) a Vlčího muže (1918), v českém vydání společně s Původními poznámkami k … Continue reading »
Nepřekážet naději: Terapeutův průvodce depresivním polem
Když jsem viděla knihu Nepřekážet naději od Jana Roubala, ihned vzbudila mojí zvědavost. Jako studentka výcviku v gestalt terapii jsem byla plná očekávání, jaká bude nejnovější kniha jedné z významných … Continue reading »
Strategie a postupy v sociální práci
Asi každý z nás někdy nastoupil do nového zaměstnání s tím, že je kompetentní k výkonu práce. Po nějakém čase však zjistíme, že naše dosavadní znalosti nejsou dostatečné a musíme se nadále vzdělávat. … Continue reading »
Rozcházení: Pět kroků k tomu, jak už nežít spolu, ale přesto šťastně
Autorka, manželská a rodinná terapeutka Katherine Woodward Thomasová se odhodlala k odvážnému úkolu, a sice sepsat publikaci o tom, jak se vědomě rozejít. Pojem vědomý rozchod nás provází celou knihou. … Continue reading »
Cesty ke klidu: Jak se vyrovnat s nejistotou
„Zaměřit se na konkrétní fenomén, abychom ho dokázali lépe pochopit, znamená vnímat ho jako skleněný hranol. Držíme ho na světle a otáčíme a obracíme ho ze všech stran, abychom prozkoumali … Continue reading »
Obsedantně-kompulzivní porucha
Obsedantně-kompulzivní porucha (OCD) je psychické onemocnění, jenž je možné charakterizovat nutkavými myšlenkami (obsesemi), které se proti vůli člověka vtírají na mysl, čímž způsobují výraznou nepohodu. Tu se pak snaží daný … Continue reading »