Šum: O chybách v úsudku
Recenze

Šum: O chybách v úsudku

Zřejmě žádnému nadšenci behaviorální ekonomie nemohla uniknout novinka z pera Daniela Kahnemana. Nositel Nobelovy ceny za ekonomii a autor slavného titulu Myšlení, rychlé a pomalé již v minulosti uplatnil svůj um v rozklíčování faktorů lidského rozhodování a přemýšlení. Přestože Šum je pouze volným pokračováním předchozí knihy, čtenářovi se vyplatí seznámit se s základními koncepty nazírání … Celý článek »

Recenze

Psychopat v mém mozku: Neurovědcova cesta k odhalení jeho temného já

Psychopatie je tradičně oblíbené téma, detektivky a thrillery se objevují mezi nejčtenějšími knihami a v programu televizí to není jiné. Temná stránka našeho světa je fascinující a zároveň  frustrující a lze na ní pohlížet různými způsoby. Kniha Jamese Fallona se na psychopatii dívá pohledem neurovědce, který má tak trochu psychopatický mozek. V tomto případě nás ale nečekají … Celý článek »

Pozvánka: Týden mozku
Přijďte se podívat

Pozvánka: Týden mozku

Pro zájemce o nejnovější objevy a trendy ve výzkumu mozku a neurovědách přinášíme pozvánku, a to na cyklus přednášek i interaktivní výstavu v rámci Týdne mozku, který pořádá ve dnech 13.-17. března 2017 Akademie věd České republiky. Akce je součástí tzv. Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu … Celý článek »