Archiv štítku: pozvánka

Pozvánka na Psychobraní: Beseda o mentální bulimii s Vlastinou Svátkovou

15875419_358256431209214_1720783546573597395_o

Dovolte nás pozvat vás na první besedu Psychobraní tohoto akademického roku, a to o mentální bulimii.

Beseda se uskuteční dne 9. října 2017 od 18:15 ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí 4, Praha 1) – u příležitosti vernisáže výstavy o duševních onemocněních s názvem Příběhy bláznovství.

Svůj příběh o boji s poruchou příjmu potravy přijde sdílet herečka Vlastina Svátková.

Na besedu je nutná registrace, která bude na Facebookových stránkách události spuštěna 5. října 2017 v 19 h. Kapacita je omezena 70 místy.

Všichni jste srdečně zváni! Vstupné je jako vždy dobrovolné.

Pozvánka: Singles

 

  • Nemůžete si najít správného partnera?
  • Neudržíte si vztah?
  • Máte nízkou sebedůvěru?
  • A nebo vás jen vše ohledně dnešního fenoménu singles či partnerských vztahů jako takových zajímá?

Pak právě pro vás je určený kurz Singles, který pořádá Zuzka Filipová z Plus jedna! A to již toto pondělí 25. září 2017!

Single

Cílem kurzu je uvědomit si vlastní potenciál. A v klidu si ujasnit, co je a co není důležité. Odcházet byste měli s odpovědí na otázky, proč se jisté věci dějí a jak dosahovat svých cílů. A to vše díky práci na sobě! Protože – jak píše sama Zuzka – se rozhodně nejedná o seminář, kde se vám bude pouze foukat na rány a kde se povedou obšírné řeči o těžkostech života!

Cena za kurz je 450 Kč a přihlásit se na něj můžete zde – https://www.plusjedna.cz/

A kdo by se na kurz dostavit nemohl či nechtěl, přesto by jej však fenomén singles zajímal, ten si může přes stejný odkaz objednat knížku JEDNA!

Pozvánka: Psychologie a Bůh – Krize, neštěstí a duchovní svět

Dovolte nás pozvat na další přednášku z cyklu Psychologie a Bůh, kterou vás provede PhDr. Bohumila Baštecká, Ph.D. Téma této přednášky bude skutečně zajímavé, nese název Krize, neštěstí a duchovní svět.

Přednáška proběhne ve Studentském klubu Celetná (Celetná 20) ve středu 15. 3. 2017 od 19 hodin.

Psychosociální krizová pomoc a spolupráce se zabývá situací člověka, rodin, organizací a obcí po neštěstích (tedy mimořádných či traumatizujících událostech) a připraveností na ně. Neštěstí i štěstí znamená setkat se s náhodou či osudem – každopádně s něčím, co člověk nemůže ovládat. Do tohoto prostoru nepředvídatelnosti míří odnepaměti teologické a filozofické myšlenky a otázky.

PhDr. Bohumila Baštecká, Ph.D.

Klinická psycholožka s praxí v sociální oblasti. V současné době učí psychosociální krizovou pomoc a spolupráci na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pro organizace se angažuje v supervizi a hodnotovém poradenství, v souvislostech neštěstí se zabývá psychoterapií a terénní krizovou či komunitní prací. Je členkou Psychosociálního intervenčního týmu ČR. Její učebnice Základy klinické psychologie (2001), Klinická psychologie v praxi (2003), Terénní krizová práce (2005) a další jsou právem součástí povinné literatury na oboru Psychologie.

Pozvánka: Psychobraní – beseda o sociální fobii

 

sociální fobie

 

Chcete se dozvědět, jaké to je žít s fobií, která vám ztěžuje sociální život? Jaké to je žít se strachem z kontaktu s lidmi, s úzkostí,…

Přednášet pro Psychobraní bude Martin a Martina, kteří s touto fobií bojovali a stále bojují.

Vstupné je dobrovolné.

Na přednášku je nutná registrace! Odkaz na registraci bude zveřejněn pár dní před besedou na Facebookové akci.

 

Jmenuji se Martin, je mi 28 let a od dětství jsem až donedávna trpěl sociální fobií. Nepřetržitě na bojovém poli, které mi sociální kontakt připomínal, cítil jsem neustále nervozitu, úzkost, méněcennost, cítil jsem se k ničemu, neschopný, osamocený, trapný, divný a nenormální. Dlouho jsem jen sledoval, jak mi život proplouvá mezi prsty, čas utíká a já jen stále doufal, že třeba jednou, za 10-20 let, se stane zázrak a já budu konečně „normální“. Zázrak se nestal, musel jsem si svoje vyléčení vybojovat. V určitý životní moment díky intenzivní práci na sobě jsem se skokově zlepšil, sociální fobii jsem z většiny překonal a já najednou začal objevovat všechno to, čeho jsem se bál a čemu se vyhýbal. Začal jsem mít život rád, a dokonce si ho i užívat. Venku z toho jsem teprve pár let, přesto se to zdá už tak dávno, neboť jsem během těch několika let zažil mnohé a stihl násobně více než za celý svůj předchozí život. Nyní studuji psychologii, spolu s dalšími lidmi vedu Spolek SFinga, svépomocnou organizaci pro lidi se sociální fobií, angažuji se v politice a dělám řadu dalších činností.

Pozvánka – Učení se vztahům: transakčně analytický přístup pro pedagogy

sena

Máte-li zájem rozvíjet se v oblasti pedagogické psychologie, ráda bych vás pozvala na výcvik v transakční analýze, který je zaměřen na práci se žáky a třídou.

Kurz má akreditaci MŠMT.

Bude probíhat vždy v pátky a soboty. Začíná se 21.-22. 4. 2017 (další termíny jsou následující: 12.-13. 5. 2017, 16.-17. 6. 2017, 14.-15. 7. 2017, poslední termín bude upřesněn).

 

Témata jednotlivých setkání

WS1: uvedení do problému: pracovní dohody,etické principy, emocionální vývoj

WS2: scénář, zástupci/vyděrači, psychologické hry ve třídě

WS3: egostavy, transakce

WS4: vedení výuky, skupinové imago

WS5: jak pracovat s oceňováním (funkční fluence), autonomie, teorie učení.

 

Lektoři: Giles Barrow, TSTA (education) a Blanka Čepická, PTSTA (psychoterapie)

Cena: 30 000,- Kč (zahrnuje honoráře lektorů, prostory, ubytování lektora, letecká i pozemní doprava, učební text, občerstvení, režie, překlady materiálů a simultánní tlumočení). Možno rozdělit do dvou splátek.

Více informací najdete na: http://www.sena-praha.cz/specialni-vzdelavaci-aktivity-pro-smer-ta-v-pedagogice-a-vychove-v-r-2017/

Pozvánka na přednášku – I/racionalita kauzálního usuzování

Polovina listopadu si žádá o připomenutí Společnosti pro kognitivní vědu a filosofii (SCSP), která pořádá další přednášku. Ta se koná ve čtvrtek 24. 11. 2016 od 18 h a představí téma I/racionalita kauzálního usuzování na základě vnímané koincidence událostí.

scsf

S příspěvkem vystoupí PhDr. Luděk Stehlík z Filosofické fakulty UK, kde se věnuje postgraduálnímu studiu se zaměřením na matematické modelování poznávacích funkcí a kde také působí jako vyučující zejména obecné psychologie, kterou se svým neotřelým přístupem snaží studentům ukázat v tom nejlepším možném světle. Vedle vědeckého působení se věnuje oblasti HR, kde pracuje jako analytik, konzultant a lektor.

Jak název napovídá, pozornost bude zaměřena na otázku racionality člověka. Jako v jiných oblastech, i zde jdou myšlenkové proudy proti sobě. Jak vysvětlit existenci interindividuálních rozdílů a iracionálního chování mezi lidmi? To bude Luděk Stehlík ilustrovat na modelu vnímání koincidencí, které nás často vedou k zcela chybným závěrům. Jako naivní vědci většinou potřebujeme pro události v našem okolí vysvětlení a hledáme kauzalitu i tam, kde se vyskytuje poněkud odlišně. Specifikem zmíněného modelu je kombinace racionálních principů a lidské tendence podléhat iluzím. Představeny budou zároveň výsledky výzkumu, který ověřoval model těchto předpovědí.

Po zhruba hodinové přednášeje vymezen půlhodinový prostor pro diskuzi, otázky a komentáře. Kdybyste si chtěli vytvořit bližší představu, můžete se podívat na záznamy již proběhlých přednášek, které proběhly pod záštitou SCSP zde.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 24. 11. 2016 od 18h na Filozofické fakultě UK, nám. Jana Palacha 2. Pro více informací sledujte Facebook události a nebojte se dorazit.