Redakce

Kontaktovat nás můžete na redakčním e-mailu nebo přes naši facebookovou stránku.

E-mail: casopis.agora@gmail.com

Správa recenzí: Zuzana Grulichová

Redaktoři:

Terezie Zuntychovázačala jsem přispívat do Agory už v septimě na gymnáziu. Psala jsem recenze na odborné knihy, později jsem přidala editování rubriky Seriály. Nejraději čtu knížky s medicínskou tématikou a ty o logoterapii. Dlouhodobě jsem na stáži v motolské nemocnici, kde pracuji na neurologii. Studuji na Univerzitě Karlově a nadále se chci věnovat klinické neuropsychologii. Ve volném čase soutěžím ve vytrvalostních bězích, vyšetřuji pacienty pro výzkum na 1. lékařské fakultě a zalévám si vločky mlíkem, protože jsem se ještě stále nenaučila pořádně vařit. Mám ráda babí léto, dlouhý spánek, jízdu vlakem, skleničku s kamarády a večerní falešný zpívání ve sprše.

David Linhartstuduji ve třetím ročníku. Hodně jsem se zabýval sportem; plaval jsem, hrál jsem tenis kolem deseti let a sešt let jsem dělal Capoeiru (Brazilské bojové umění/hra/“tanec“). Jinak rád čtu, kromě psychologické literatury, také sci-fi/fantasy – v těchto dvou žánrech sám píši. Doučuji anglický jazyk a začal jsem se učit japonsky.

Gabriela Rotterová – studuji druhý ročník psychologie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Baví mě knihy, cestování a zimní sporty. V psychologii mě nejvíc zajímá psychopatologie.

Veronika Kubeškovávystudovala jsem psychologii na FFUK (v roce 2018 jsem odstátnicovala), zabývám se především dětskou psychologií (jsem školní psycholožka, předtím jsem působila např. na Lince Bezpečí, v DKC, v PPP Kladno), mám soukromou praxi (psychologické poradenství a biodynamické ošetření) a teoreticko-výzkumně se věnuji psychoterapeutické práci s původci domácího násilí. Největším zájmem je pro mě tanec – Argentinské tango.

Zuzana Grulichová – pracuji v organizaci, která pomáhá lidem s trestní minulostí s jejich dluhy, nalezením práce a sociální stabilizací. Dříve jsem pracovala ve výzkumných agenturách, odkud jsem si přinesla zálibu v tabulkách, grafech a číslech. Mám ráda knihy, kávu, jízdu na kole a v parních vlacích.

Laura Bechyňová – vystudovala jsem psychologii na FF UK v Praze (a rok bohemistiky!). Pracuji v Národním ústavu pro autismus (věnuji se zejm. individuální terapii dětí a dospívajících s PAS, dále vedu skupinovou terapii pro ně a terapeuticko-edukační skupinu pro jejich sourozence) a v Národním ústavu duševního zdraví, kde se podílím na tvorbě kurikula zaměřeného na podporu duševního zdraví u dětí na ZŠ a druhou nohou jsem v pracovní skupině Prevence a výzkum sebevražd, kde se aktuálně snažíme o zavedení národní strategie prevence sebevražednosti v české populaci. Jsem ve 4.ročníku psychoterapeutického výcviku Integrace v psychoterapii a právě psychoterapie je oblast, které se chci do budoucna dále věnovat. Hraji basket a ráda chodím po horách.

Andrea Šíchová – jsem doktorandkou Sociální psychologie na FF UK. Pracuji v Národním ústavu duševního zdraví, kde se věnuji projektu Destigmatizace, jehož cílem je snižovat stigmatizaci osob s duševním onemocněním a zvyšovat osvětu v oblasti péče o duševní zdraví. Svou vlastní duši kultivuji v rámci psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii. Velkou část volného času trávím hraním v amatérském divadle Radar, kterému se věnuji už od dětství. Přílišnou intelektuální stimulaci kompenzuji sportem všech druhů a zaměření, v poslední době nejčastěji hlavou dolů při objevování kouzel acroyogy. Odborné psychologické knihy ráda střídám se zajímavou a nápaditou beletrií.