Susan Albers: Jak se uklidnit bez jídla
Psychorecenze

Susan Albers: Jak se uklidnit bez jídla

Kniha přináší praktické tipy a techniky, které mohou pomoci člověku ke zklidnění těla i mysli, a tak i při boji s návykem zajídání negativních pocitů a hledání uspokojení či uklidnění v jídle. Pokud chcete lépe porozumět tomu, proč jídlo uklidňuje, pochopit mechanismy, které na různých úrovních k uklidnění jídlem vedou, je pro vás tato kniha tou pravou volbou. Získáte … Celý článek »

Deprese, panické ataky, PPP: X. část
Seriály

Deprese, panické ataky, PPP: X. část

Zdání klame Je velice jednoduché oklamat okolí, a jak jsem již zmínila, tak také samu sebe. Již od úplných počátků mého onemocnění se setkávám s reakcemi typu: „Ty jsi pořád tak pozitivní!“, „Jak to děláš, že jsi tak optimistická?“, „Je skvělé, že se tak snažíš, určitě to překonáš!“, „Vidím, že se CHCEŠ vyléčit.“ Realita je … Celý článek »

Deprese, panické ataky, PPP: IV. část
Seriály

Deprese, panické ataky, PPP: IV. část

Bludy aneb proč lžeme sami sobě? Jedna žena, které mě provází na mé cestě nemocí mi kdysi řekla, že anorexie je „bludná nemoc“. Toto označení je velice přesné. Nemocný si totiž v hlavě vytváří vlastní „pravdy“, kterým věří. Odmítá jakékoliv fyzikální danosti a žije ve svém světě, kde platí jeho anorektická pravidla. Odmítá se přizpůsobit společnosti. … Celý článek »

Deprese, panické ataky, PPP: II. část
Seriály

Deprese, panické ataky, PPP: II. část

Nikdy nekončící dilema Ne nadarmo se říká, že poruchy příjmu potravy vám ovládají celý život. Lidé si představují anorexii jako touhu po štíhlé postavě – ve skutečnosti je za tím mnohem více. Každé ráno se budím s pocitem, že celý den strávím posloucháním dvou hlasů v mé hlavě – jedním z nich jsem já a druhým je anorexie … Celý článek »

Zkušenost s mentální anorexií: X. část
Seriály

Zkušenost s mentální anorexií: X. část

Mozek začíná pracovat Už si přesně nevzpomínám, kdy se to stalo. Kdy přišel ten zlom v mé hlavě a já začala toužit po normálním životě. Bylo to v Motole někdy v průběhu hospitalizace, kterou jsem si pěkně natáhla, jelikož jsem podváděla. Cvičila jsem, plivala jídlo a všemožně s ním manipulovala. (Například jsem natírala máslo pod stůl anebo do … Celý článek »

Zkušenost s mentální anorexií: VIII. část
Seriály

Zkušenost s mentální anorexií: VIII. část

Kapr a bramborový salát Blížící se Vánoce mě stále nutí přemýšlet a vzpomínat. Nejvíce jsem paradoxně zhubla během Vánoc. Pamatuji si na smažený řízek, který mi babička dala a ty výčitky, které mě celý večer provázely. Musela jsem to sníst – a pak cvičit jako divá. Vůbec jsem si svátky neužila. Babička pekla mnoho druhů … Celý článek »

Zkušenost s mentální anorexií: VII. část
Seriály

Zkušenost s mentální anorexií: VII. část

Co s tou holkou budeme dělat? Tuhle otázku si kladly babičky často. Píši babičky, jelikož mě vychovávali prarodiče. Mezi nimi také probíhala střídavá péče. Každá strana byla úplně jiná a to mě hodně ovlivňovalo. Jiné zvyky, oblékání, přístup ke škole a k penězům, takže každých čtrnáct dní jiný život, jiná výchova a chování. Aby toho nebylo málo, … Celý článek »

Zkušenost s mentální anorexií: V. část
Seriály

Zkušenost s mentální anorexií: V. část

Nepřítel Jiným výrazem se jídlo ani označit nedalo. Jak já ho nenáviděla. Byla jsem schopná udělat cokoliv, abych nemusela jíst. Zbavovala jsem se ho způsobem, jaký by nikoho nenapadl, ani mě samotnou. Kamarádka mi nedávno řekla, že lidé s poruchou příjmu potravy jsou opravdu vychytralí a vynalézaví. A měla pravdu. Ihned jsem si vzpomněla, co všechno … Celý článek »