Vítejte v Agoře!

Vítáme vás u pilotního čísla nově vznikajícího časopisu Agora, plátku zvídavých studentů psychologie z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Věříme, že z prosincové redakční nadílky získáte představu o tom, jakou má Agora tvář a jaké poslání, a že si v nůši článků naleznete nějaký, který vás osloví.

Za své jméno si členové redakce zvolili právě název Agora. Shromaždiště či místo setkávání, kde ve starověkých městech bujel a vířil život svobodných řeckých občanů. Místo pro společenské, obchodní, kulturní, politické i umělecké vyžití, místo, kde jste nemohli chybět, pokud jste chtěli vědět, co se v polis momentálně šustne. A především místo, kde občan mohl být i tvůrcem společnosti, střípkem mozaiky, která hýbala děním.

Dnes již pozůstatky historických starověkých agor naleznete v poněkud vetchém stavu. I naše Agora je teprve trochu nedochůdče, i ona je zatím jen slepencem několika základních stavebních kamenů, na nichž chceme vybudovat shromaždiště všech náruživých psychologů a zaujatých členů akademické obce.

agora-logo

Aby mohla ale dále růst a sílit, je nutné její prostory naplnit hlaholem, hemžením a tvůrčími dušemi. To my, obyvatelé agořího prostoru, tepeme jejími listy, utváříme její osobnost.

Vítáme proto všechny nové kreativce, redaktory, ilustrátory, fotografy či jiné nadšence všech umů a dovedností. Amatéry či profíky, studenty či odrostlíky, prváky i páťáky. Chcete-li být slyšet, chcete-li se o něco podělit nebo se kreativně vybít, není nic snazšího než zaťukat na brány Agory a zapojit se. Více či méně, jako rádci či tvůrci, iniciativě se meze nekladou.

Agora je měsíčníkem, jenž by vás rád informoval o dění na katedře a ve světě velké psychologie. Zároveň by však měl být příjemným čtivem pro všechny praxe či rozvoje chtivé, pro zvědavé houby nasávající informace všeho druhu, pro vášnivé studenty, kteří se rádi realizují i mimo školní zdi, pro milovníky kultury či umělecky střevnaté. Agora je pestrým a rozmanitým prostředím, kde by si každý měl najít právě to svoje.

My věříme, že si k Agoře najdete svou cestu, ať už povede jakýmkoli směrem, a že u nás nejednou rádi strávíte relaxační chvilku při listování novou porcí příspěvků. A doufáme, že si brzy zasloužíme vaši čtenářskou přízeň. Tu nám mimo jiné můžete prokázat také na oficiálně facebookové stránce časopisu, kde budeme sdílet nejnovější informace týkající se časopisu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.