Vítejte v Agoře!
Různé

Vítejte v Agoře!

Vítáme vás u pilotního čísla nově vznikajícího časopisu Agora, plátku zvídavých studentů psychologie z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Věříme, že z prosincové redakční nadílky získáte představu o tom, jakou má Agora tvář a jaké poslání, a že si v nůši článků naleznete nějaký, který vás osloví. Celý článek »

Psychoanalytická psychoterapie
Kurzy a výcviky/Zkušenosti starších

Psychoanalytická psychoterapie

Každý měsíc jsme se pro vás rozhodli oslovit někoho, kdo již nastoupil nějaký psychoterapeutický výcvik, aby nám krátce popovídal o svých zkušenostech a sdělil nám informace, které se na stránkách společností poskytující výcviky nedozvíme a které jsou pro úspěšné vstoupení do výcviku důležité. V prvním čísle se můžete těšit na informace o výcviku v psychoanalytické … Celý článek »

Bílý kruh bezpečí o.s.
Praxe a stáže/Zkušenosti starších

Bílý kruh bezpečí o.s.

V každém čísle jsme se pro vás rozhodli připravit užitečné informace o zařízeních, ve kterých vykonáváme svoje praxe a myslíme si, že by bylo užitečné, aby i ostatní věděli, co tato práce obnáší, co můžete čekat, jak se k takové praxi dostat a spoustu dalšího. V tomto čísle se společně podíváme na organizaci Bílý kruh … Celý článek »

Seriál: Spektrální barvy I
Seriály

Seriál: Spektrální barvy I

Barvová psychologie a všeobecně barvová věda jsou fascinující oblasti, které dennodenně ovlivňují naše prožívání. Často si možná neuvědomujeme jak moc. V následujícím seriálu jsme se rozhodli vám poskytnout širší náhled na historický, kulturní i teoretický kontext spektrálních barev duhy. Cílem není odborné vědecké pojednání, nýbrž sonda do různých přístupů ke zkoumání barev, a především vlastní … Celý článek »

Recenze: Inferno. Opravdu pekelná kniha
Kultura/Ze života studentů

Recenze: Inferno. Opravdu pekelná kniha

Autor několika světových bestsellerů Dan Brown nedávno vydal nový román, na který s napětím čekal celý svět. Inferno zaplnilo výlohy knihkupců, bylo přeloženo do spousty jazyků a v tuto chvíli si jak přívrženci, tak odpůrci známého spisovatele mohou konečně odpovědět na otázky: Dostane se Inferno do literárního nebe, nebo pekla? Obstojí před zraky tisíců kritiků … Celý článek »