Kniha Nová role: babička podává obsáhlý “návod”, jak se ujmout nové role babičky tak, aby tato role přinášela obohacení sobě samé i svým potomkům. Aby se babička dokázala orientovat v … Continue reading »
Tag Archives: rodina
Co je pro mě dobré: Rozhodování v době těhotenství a porodu
Období těhotenství je pro každou ženu jiné. Některé na něj vzpomínají jako na jedno z nejkrásnějších, jiné jej z nejrůznějších důvodů přirovnávají k procházce peklem. Kniha Co je pro mě dobré s podtitulem Rozhodování … Continue reading »
Ofélie podruhé – záchrana já dospívajících dívek
Ofélie podruhé – záchrana já dospívajících dívek je doplněné a revidované vydání kultovní knihy z oblasti psychologie dospívajících od americké klinické psycholožky a terapeutky Mary Pipher a její dcery Sary … Continue reading »
Rodinná tajemství: Jak překonat trauma předků
Dějí se Vám v životě věci, které si nedovedete vysvětlit? Je něco, o čem se ve vaší rodině nemluví? Zažíváte vlastní nepřiměřené reakce na zdánlivě běžné podněty? Děje se ve … Continue reading »
Mindfulness u dětí a dospívajících: 154 technik a aktivit
Poslední dobou se téma mindfulness objevuje stále s větší frekvencí v laické i odborné komunitě. Na pohled velmi přitažlivé téma tak láká se v hektické době zastavit a být všímavý. Debra Burdick má … Continue reading »
Zvuky probouzení
Autismus – jedna z nejčastěji propíraných diagnóz na veřejnosti. Většina z nás si v hlavě jistě dokáže udělat obrázek, jak daný jedinec vypadá. Co naplat, že autismus je již zastaralý termín a odborná … Continue reading »
ABA pro děti s autismem: Otázky a odpovědi
Jak pracovat s autisty? Jak je podpořit v dalším vývoji, aby v budoucnu byli co nejvíce soběstační? Určitě jakožto rodiče či pedagogové jste se setkali s otázkou, co je to … Continue reading »
Když narcisté zestárnou: jak vyjít se sebestřednými rodiči
Rodinné vztahy jsou mnohdy velmi složité, když jednotliví členové nechápou pocity druhých a neberou na ně ohledy. Tato situace je však mnohdy řešitelná. V případě, kdy je v rodině člověk s narcistickou poruchou … Continue reading »
Jak se vyznat v klimatu: Encyklopedie pro školáky
„Lidé rádi mluví o počasí. Poslední dobou probírají stále častěji i klima.“ Těžko přispět k inteligentní diskuzi, když člověk nemá základní přehled o rozdílu mezi těmito dvěma jevy a tom, … Continue reading »
Když ty nejsi ty: Jak a proč přenášíme na druhé svoje pocity
Stalo se vám někdy, že vám byl někdo na první pohled sympatický, skoro jako byste se znali odjakživa? Nebo naopak, že ve vás někdo vyvolává pocity hněvu nebo smutku, aniž … Continue reading »
Třinácté komnaty dětské duše: Tvořivá psychoterapie v duchu gestalt terapie
Kdo by nechtěl porozumět duši dítěte, když se říká, že přece v každém z nás je kus dítěte? Kdo z nás by netoužil se aspoň na chvilku zas navrátit do dětských let? Někteří … Continue reading »
Léčivý rodokmen: Jak prababičky ovlivňují náš život
Když jsme byli malí, asi téměř každý z nás slyšel: „Po kom to dítě je?! Po mně rozhodně ne!“ Tak tedy po kom? Může být zarputilé po matce, chytré po … Continue reading »