Anotace nakladatelství ke knize Výchova neprůbojných a uzavřených dětí slibuje, že se vám do rukou dostane ten nejlepší rádce pro práci s neprůbojnými a uzavřenými dětmi. Za mě je to … Continue reading »
Tag Archives: výchova
Století nového dítěte
Jak vychovávat a vzdělávat děti? Mají být fyzické tresty součástí výchovy nebo naopak škodí zdravému vývoji dítěte? Mají všechny děti postupovat podle stejného vzdělávacího plánu nebo by bylo vhodnější zaměřit … Continue reading »
Výchova vysoce citlivých dětí
Stalo se vám někdy, že vaše dítě po návštěvě u kamarádů nemohlo spát a bylo k neutišení? Chodí váš školák domů s tím, že jej ostatní ve škole vyrušují a … Continue reading »
Největší nemehlo pod sluncem
„Co s tím, když máte pocit, že nic neumíte?“ Zazněla Vám někdy tahle myšlenka v hlavě? Možná se někdy objevila u většiny z nás. U dětí jako je Bára, hrdinka … Continue reading »
Pedagogická psychologie pro učitele: Psychologie ve výchově a vzdělávání
Interakce mezi učiteli a žáky, výchovný a vzdělávací proces působící na rozvoj celé osobnosti dítěte patří mezi předmět pedagogické psychologie. Teoretické poznatky tohoto oboru mohou sloužit v praxi odborníkům, kteří … Continue reading »
Britta Hahn: Ale já chci tohle, mami
Být rodičem je krásné, naplňující, dobrodružné a vyčerpávající zároveň. Pravděpodobně všichni si jako dospívající krásné osoby nalháváme, že svoje děti budeme vychovávat jinak, nebudeme používat ty trapné a otřepané fráze … Continue reading »
Anton Hergenhan: Agresivní dítě?
Autor knihy Agresivní dítě? Anton Hergenhan je psycholog věnující se zejména systemické psychoterapii. A právě z tohoto úhlu pohledu je zde nahlíženo na projevovanou agresivitu u dětí. Hergenhan vychází ze … Continue reading »
Pavla Koucká: Uvolněné rodičovství
Knihy o výchově zaplňují díru na trhu. Rodiče na internetu naštvaně diskutují, že každý odborník radí něco jiného. Jako psycholog mám pocit, že za rodičovským vztekem stojí nejistota. Zrovna nedávno … Continue reading »
Pavel Říčan, Pavlína Janošová: Spirituální výchova v rodině
V původním významu se o spiritualitě hovoří ve spojitosti s křesťanstvím; jedná se o jistý duševní přesah, o spojení s Bohem. Prožívána by však měla být v každodenním životě. K tomu ostatně nabádá i spiritualita … Continue reading »