Po přečtení několika recenzí této knihy, které vyzdvihovaly kazuistickou část (zatímco tu teoretickou popisovaly jako nudnou a těžkopádnou), jsem rovnou skočila právě ke kazuistikám. A udělala jsem dobře. Bavily mě, … Continue reading »
Tag Archives: Portál
Ten farář je nějakej divnej: O farářkách nemluvě.
Aleš Palán rozhovory umí! V této knize přináší sedm rozhovorů s duchovními různých křesťanských církví i z různých koutů České republiky. Autor sice nezmiňuje přímo jejich náboženskou příslušnost, ale z … Continue reading »
Opuštěnost a sebeodcizení: Přístupy k terapii narcistické poruchy osobnosti
Přemýšlím, jak tuto komplexní knihu popsat. Jak vše podstatné obsáhnout? Přečetla jsem ji celou, ale vím, že se k ní budu muset vracet. Není to snadné čtení – musela jsem … Continue reading »
Panika z paniky
Představte si, že se topíte. Srdce vám buší, plíce hoří a mozek panikaří. Snažíte se zoufale dostat nad hladinu, ale čím víc s tím bojujete, tím víc vás to stahuje … Continue reading »
Nebát se: Rozhovory o strachu a odvaze
Výjimečná kniha, která ve mně bude dlouho doznívat. Dvanáct rozhovorů se třinácti inspirativními lidmi o odvaze a strachu. Také o propojení nás lidí mezi sebou. Různorodé příběhy a skvělá práce … Continue reading »
Vnitřní příběhy – práce s mýty a pohádkami v terapii
Využití pohádek a příběhů v terapii není nic nového. Autorka však k tomuto tématu přistoupila z mého pohledu trochu netradičně. Na samotnou knihu se dá pohlížet několika způsoby, a proto … Continue reading »
Nekončící drama – jak zmírnit vypjaté prožívání
Potkali jste se někdy s osobou, o které byste řekli: „To je ale hysterka! Však se nic tak strašného nestalo a hned tropí takovou scénu. S tímhle výkonem aspiruje na … Continue reading »
Aktivity pro děti s těžkým kombinovaným postižením
Každé dítě potřebuje rozvíjet všechny své smysly. Většina smyslového vnímání funguje bezděčně při běžných denních činnostech. U dětí s postižením je potřeba rozvoje celého spektra stejná, avšak kvůli specifické kondici … Continue reading »
Setkání s C.G.Jungem
„Nic jsem nepochopil. Jakmile má něco ve světě sebemenší spojitost s matematikou, mysl se mi zatemní. Svým chlapcům jsem hloupost v tomto směru nikdy nevyčítal. Zdědili ji.“ Ernst Jung (dědeček … Continue reading »
Úleva od bolesti
Už jste někdy zažili situaci nemoci nebo úrazu, kdy byl váš stav velmi nepříjemný nebo přímo bolestivý, ale nedalo se s tím nic dělat, než čekat, až se stav zlepší? Troufám … Continue reading »
Jak vychovat dobrého člověka: všímavé rodičovství od Hunter Clarke – Fields
Kniha s velmi lákavým názvem Jak vychovat dobrého člověka: všímavé rodičovství sestává z úvodu a dvou částí, které jsou rozděleny na celkem 8 kapitol. Po této knize jsem sáhla právě … Continue reading »
Odzbrojte narcistu: komunikace, empatie, strategie
Každá doba má nějaká slova, která jsou přenesená z odborného slovníku do běžné mluvy. Často se s tímto žargonem setkáváme v rámci duševního zdraví, kdy nálepkujeme druhé “populárními” diagnozami: ADHD, … Continue reading »